Dárkové poukazy

Wellness centrum

Wellness centrum Léčebných lázní Bohdaneč

nabízí kompletní a ucelený program „Krásy těla i ducha“ , kterou vyznávali už staří Řekové a dnes nabývá opět na významu. Wellness je životní styl, forma odpočinku, zábavy a relaxace.

Nabídneme Vám relaxační a léčebné procedury, saunu, masáže, zábaly, medové terapie, vířivky, plavání, outdoorové aktivity i zdravé občerstvení.

Masáže

Vyberte si z široké nabídky masáží, pomocí kterých se zbavíte celkového napětí, bolesti kloubů, svalů, zrychlíte metabolismus a urychlíte vylučování škodlivých látek z těla. Masáže probíhají v příjemném klidném prostředí, provádí je kvalitně vyškolený zkušený tým masérů. Podávají se buď na lehátku nebo speciální masážní židli. Masíruje se rukama, lávovými kameny nebo speciálně vyleštěnými krystaly čistého křišťálu, který má očišťující účinek. Jako pomocné přísady se používá medu, čokolády, skořice nebo zeleného čaje a kvalitních přírodních olejů.

Sauna

Pravidelné saunování zvyšuje odolnost organismu proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylaďuje nervové i hormonální funkce. Navštivte naši finskou saunu s moderními způsoby ochlazování tropickou sprchou, vědrem odvahy nebo ledovou tříští a užijte si chvilek relaxace v příjemném prostředí s uklidňující hudbou, nebo vyzkoušejte parní lázeň s výbornými účinky solné mlhy a aromaterapií pomocí léčivých bylin.

Vířivka

Hydroterapie kromě toho, že uvolňuje svalový tonus, také vylaďuje metabolismus, odstraňuje napětí a stres a zvyšuje celkovou imunitu organismu. Prokázán je rovněž její pozitivní vliv na snižování tělesné hmotnosti, formování postavy a odstraňování celulitidy. Vyrovnává krevní tlak, zvyšuje prokrvení tkáně a způsobuje její celkové ozdravení, posiluje krevní oběh a kardiovaskulární systém a zamezuje vzniku civilizačních chorob. Prospívá pohybovému aparátu, posiluje a zpevňuje svaly, úpony šlach a klouby.

Zábaly

Našim klientům můžeme nabídnout exklusivní ošetření a to např. čokoládovou terapii – čokoládové zábaly a čokoládové masáže s pravou belgickou čokoládou, která působí na naše smysly, vzbuzuje v nás potěšení a euforii, působí na nervový systém proti depresím, podporuje tvorbu hormonů radosti, zvlhčuje a tonizuje pokožku a dodává ji minerály a vitamíny. Anticelulitidní zábaly, které nastartují detoxikaci organismu, regenerují buňky, tonizují a stimulují kolagenovou syntézu, zpevňují kontury těla a zlepšují pružnost pokožky. Klientům, kteří si potrpí na luxus nabídneme exklusivní ošetření v podobě medovo-mléčného zábalu a aromatického zábalu s mořskými řasami se značkovou kosmetikou BIODROGA.

Plavecký bazén

Bazén v areálu Léčebných lázní Bohdaneč nabízí vedle vedle kondičního plavání také léčivou sílu minerální vody. V letech 1913–1914 byl v areálu lázní vyhlouben 347,5 m hluboký artézský vrt. Vrtem,který byl pojmenován „Panenka“, přitékala mineralizovaná voda teplá 21°C. V letech 1967–1968 byl ražen nový 388 m hluboký vrt nazvaný „Nová Panenka“, který by pokryl spotřebu vody v lázních. Charakter minerální vody v prostoru Lázní Bohdaneč je ryzí alkalická kyselka. Významným prvkem tohoto přírodního léčivého zdroje je, kromě vyššího obsahu celkové mineralizace, zvýšený obsah fluoridů. Výskyt tohoto prvku ve vodách je velmi vzácný. Teplota vody v bazénu je v rozmezí 29 – 30°C, je velký 9 x 20 m. Na každé straně je vybaven vířivkami.

Solná jeskyně

Je vybudována z 15 tun soli, 2 až 3 tuny jsou na zemi a to sůl z Mrtvého a Černého moře, stěny jsou ze solných kvádrů z polských solných dolů a kameny, které na nás svítí, jsou z pakistánských dolů. Strop je kvůli nosnosti vyrobený ze sádry a postříkán solí z mrtvého moře. V našem vodopádku protéká voda smíchaná se solí z Mrtvého moře, Solanka. Vlhkost vzduchu se pohybuje kolem 60 %. Celá procedura je založena na principu haloterapie, což je vdechování vzduchu prosyceného solí. Během procedury hraje relaxační hudba.

Outdoor

Vhodným doplňkem relaxačních i léčivých procedur je pobyt na čerstvém vzduchu v outdoorové části wellness, která se nachází v překrásném prostředí lázeňského parku, protkaném množstvím stezek a míst k odpočinku. Zde můžete vyzkoušet Nordic Walking – rekreační chůzi za pomocí speciálních holí. Je vhodná téměř pro všechny věkové a výkonnostní skupiny. Uvítají ji lidé s aktivním přístupem k životu, se zájmem provozovat kondiční aktivitu venku, v přírodě. Pomůže zlepšit fyzický stav jak lidem aktivně sportujícím tak těm, kteří nemají žádnou předchozí zkušenost s aktivním nebo rekreačním pohybem.

Léčebné lázně Bohdaneč

Léčebné lázně Bohdaneč

Léčebné lázně Bohdaneč leží v nádherném prostředí polabské nížiny, vzdálené pouhých 8 km od Pardubic. Místní lázeňské domy jsou obklopené spoustou zeleně, nabízejí kryté kolonády, vlídné prostředí a čistý vzduch přispívají k nezapomenutelnému zážitku každého návštěvníka lázní.
Dokonalé potěšení

Dokonalé potěšení

Dopřejte si pětidenní pobyt s prvotřídní péčí, který pro Vás připravili v Lázních Bohdaneč. Zapomeňte na chvíli na všední starosti a přijeďte si odpočinout do bohdanečských lázní.