Dárkové poukazy

Wellness a cvičení

Whirlpool

Hydroterapie kromě toho, že uvolňuje svalový tonus, také vylaďuje metabolismus, odstraňuje napětí a stres a zvyšuje celkovou imunitu organismu. Prokázán je rovněž její pozitivní vliv na snižování tělesné hmotnosti, formování postavy a odstraňování celulitidy. Vyrovnává krevní tlak, zvyšuje prokrvení tkáně a způsobuje její celkové ozdravení, posiluje krevní oběh a kardiovaskulární systém a zamezuje vzniku civilizačních chorob. Prospívá pohybovému aparátu, posiluje a zpevňuje svaly, úpony šlach a klouby.

Volné plavání v bazénu

Bazén v areálu Léčebných lázní Bohdaneč nabízí vedle kondičního plavání také léčivou sílu minerální vody z hlubokého artézského vrtu pojmenovaného Panenka. Charakter vody je ryzí alkalická kyselka, která má blahodárné účinky na celé pohybové ústrojí a srdečně-cévní aparát. Teplota vody je v rozmezí 29-30 °C a velikost bazénu je 9 x 20 m. Na každé straně je vybaven vířivkami. Hloubka bazénu je 120 cm.

Aquaaerobic

Aquaaerobic je aerobní cvičení v bazénu. Vodní prostředí má příznivé účinky na páteř a pohybovou soustavu. Oproti ostatním formám aerobiku je to cvičení bez jakýchkoliv otřesů a tím nejúčinněji chrání nejen naše klouby, ale i kardiovaskulární systém. Odpor vody je v závislosti na rychlosti prováděného pohybu několikrát vyšší než odpor vzduchu a tím zvyšuje intenzitu cvičení a současně masíruje svaly.

Pilates

Je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Inspiroval se ve starých kulturách. Cílem je propojení a vědomá souhra těla a mysli. Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Procvičuje zádové, břišní a hýžďové svalstvo svaly jako základ správného držení těla. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně vypracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení. Cvičení je vhodné pro každého, nezáleží na věku ani zdatnosti, je zkrátka pro všechny, kdo chtějí zlepšit kondici a postavu. Vzhledem k tomu, že se jedná o posilování bez zátěže, pouze s vlastním tělem, vybavení je nenáročné. Potřebujete pouze pohodlný oděv, cvičí se na zemi na podložkách (jsou k dispozici na místě).

Finská a parní sauna

Ve finské sauně je doporučený způsob saunování: 2-3 x uvnitř sauny při teplotě 86-96 °C na cca 15 min. Po každém saunování následuje šokové zchlazení (osprchováním ve studené sprše nebo polití ledovým vědrem nebo zchlazení ledovou tříští) a krátký odpočinek mezi jednotlivými saunovacími cykly cca 10 min. Po ukončení saunování by měl následovat delší odpočinek ve vyhřáté místnosti.

V parní kabině je rozprašována vonná esence (eukalyptus, ledová, máta nebo mandarinka), která má blahodárné účinky na organismus a je umocněná sálavým teplem při 42-45 °C. (Aromaterapie je obor alternativní medicíny, která funguje jako podpůrná při léčbě viróz, onemocněních horních cest dýchacích, pomáhá při únavě, apatii, nedostatečné koncentraci nebo jako sedativum při depresích, nespavosti, nervovém napětí.).

Léčebné lázně Bohdaneč

Léčebné lázně Bohdaneč

Léčebné lázně Bohdaneč leží v nádherném prostředí polabské nížiny, vzdálené pouhých 8 km od Pardubic. Místní lázeňské domy jsou obklopené spoustou zeleně, nabízejí kryté kolonády, vlídné prostředí a čistý vzduch přispívají k nezapomenutelnému zážitku každého návštěvníka lázní.
Dokonalé potěšení

Dokonalé potěšení

Dopřejte si pětidenní pobyt s prvotřídní péčí, který pro Vás připravili v Lázních Bohdaneč. Zapomeňte na chvíli na všední starosti a přijeďte si odpočinout do bohdanečských lázní.