Dárkové poukazy

Koupele a masáže

Aromatická koupel s bylinnou solí

Kneippova bylinná koupel je lázeň s přídavkem vysoce kvalitních koupelových solí, obsahujících extrakty z léčivých bylin. Působí jak přes dýchací ústrojí, tak jsou vstřebávány pokožkou a mají výborné léčebné a relaxační účinky. Tradiční čistě přírodní receptura patří mezi velmi oblíbené. Vybrané rostliny podporují regeneraci těla i mysli. Velký důraz je kladen na teplotu koupele, která by měla dosahovat minimálně 37,5 °C.

Perličková nebo vířivá koupel s přísadou bylinného oleje

Koupel o teplotě 37,5 °C v přírodním léčebném zdroji – minerální vodě ve formě perličkové nebo vířivé lázně s přísadou 85% bylinného extraktu z léčivých rostlin a přídavkem soli z Mrtvého moře.

Perličková nebo vířivá koupel s přísadou máty nebo kosodřeviny

Koupel o teplotě 37,5 °C v přírodním léčebném zdroji – minerální vodě ve formě perličkové nebo vířivé lázně s přísadou 85% bylinného extraktu a silice z léčivých rostlin s přídavkem soli z Mrtvého moře.

Herbaden Spa Máta – je vyrobena z extraktu těchto léčivých rostlin: vrbová kůra, levandule, heřmánek, šištice chmelová, kopřiva a máta s přídavkem silice máty, která koupeli dává charakteristickou vůni máty, vhodnou pro celkovou relaxaci při únavě, po fyzické zátěži a sportu.

Herbaden Spa Kosodřevina - je vyrobena z extraktu těchto léčivých rostlin : vrbová kůra, levandule, heřmánek, šištice chmelová, kopřiva a máta s přídavkem silice kosodřeviny, která koupeli dává charakteristickou vůni jehličí, vhodnou pro celkovou relaxaci při únavě, po fyzické zátěži a sportu.

Bylinný extrakt se vyrábí ve farmaceutické kvalitě za studena po dobu 6 týdnů.

Klasická masáž celková

Klasická masáž odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu. Tato procedura se uplatňuje zejména při onemocnění pohybového aparátu (např. k utišení bolesti), je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury nebo připravit klienta na léčebný tělocvik. Pro dosažení lepšího efektu se doporučuje před masáží prohřátí těla, např. koupelí. Proto se zpravidla masáž plánuje v návaznosti na koupel. K masáži se používají nedráždivé emulze, masážní mýdla, parafinový olej či speciální gely. Masáž celého těla je pak po stránce rehabilitační, tak i relaxační mnohem příjemnější a užitečnější než částečná masáž.

Klasická masáž částečná wellness

Klasická masáž částečná wellness je ideálním doplňkem saunování.

Sedativní masáž obličeje

Speciální masáž je klidovou procedurou podávanou na lůžku. Při tlumeném osvětlení a relaxační hudbě působí masér na reflexní body na hlavě, v obličeji a ve vlasech klienta, čímž navodí sedativní a uklidňující efekt. Masáž působí i proti bolesti hlavy. Správně provedená masáž dokáže nahradit i masáž celého těla.

Křišťálová masáž obličeje s maskou

Speciální procedura s čistými křišťály - královská péče o pokožku obličeje, krku a dekoltu. Speciální procedura s čistými křišťály a produkty Royal Aquamarine Formula pro pokožku obličeje, krku a dekoltu. Provádí se dvěma masážními tyčinkami z křišťálů, masážní tyčinky se přikládají na akumpresurní body, masážní tyčinky se používají s drenážním efektem, aby se docílilo detoxikace.

Masáž horkými lávovými kameny

Masáže horkými lávovými kameny byly již odpradávna praktikované na Havajských ostrovech. Základy této terapie spočívají v použití speciálních havajských technik v kombinaci s nahřátými lávovými kameny. Vibrací a teplem ovlivňují lávové kameny, někdy též nazývané horké kameny, energetické dráhy v těle, proto mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.

Thajská masáž

Thajská masáž je metodikou práce s tělem spojující prvky akupresury a jógy. Pro velké množství protahovacích manévrů se často používá název „aplikovaná hatha jóga“. Termín, popisující umění thajské masáže nejlépe, je „jógová masáž". Při masáži používá masér/ka svá chodidla, paty, kolena, lokty a dlaně, jejichž pomocí vyvíjí tlak na určitá místa na těle. Provádí se na speciální matraci FUTON. Thajská masáž je určena pro každého, kdo se potřebuje uvolnit, relaxovat a vypnout z každodenního stresu. Tato masáž je vhodná zejména pro osoby se sedavým zaměstnáním a pro osoby, které jsou vystavovány větší námaze zad. Doporučuje se také jako rehabilitace po dlouhodobé námaze, po atletických sportech nebo po intenzívnějším tanci.

Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy je jemné, léčivé ošetření hlavy, krku a horní části paží. Vychází ze starého ajurvédského učení o harmonii těla, duše a vesmíru. Praktikuje se na partiích, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které způsobuje řadu dalších bolestí. Masáž probíhá vsedě na židli, kdy je pacient oblečen, pouze si sundá řetízky a náušnice. Nepoužívají se žádné oleje a krémy, pouze speciální hmaty. Masáž hlavy vyžaduje práci v pevném a jemném rytmu, aby pomohla zrušit blokády a zbavit člověka nepohodlného stupňujícího se napětí. Jedná se o jednu z nejpříjemnějších masáží, při které se nejvíce relaxuje. Při pravidelném opakování dokáže tato masáž zastavit nebo omezit výskyt migrén.

Aromamasáž

Léčebné metody, které využívají působení vůní, se obecně označují jako aromaterapie. V kombinaci s masáží, kdy je pokožka masírována kvalitními éterickými oleji má znásobené účinky. Můžete si vybrat vůni, která Vám je příjemná nebo na základě porady s masérem vhodná při určitých zdravotních nebo duševních obtížích.

Medová masáž

Med je nejstarší přírodní produkt používaný ke slazení a léčení lidí. Med obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Med se nanese na pokožku a specifickými hmaty (pumpováním, rolováním atd.) se tělo masíruje. Tímto způsobem jsou vysávány toxické látky, které se ukládají hluboko v tělesných tkáních kolem páteře po celou dobu našeho života a přesouvají se na povrch pokožky. Struktura a barva medu na zádech se tak mění podle druhu a množství vyloučených toxinů. Při terapii se používá přírodní tekutý med, bez chemických přísad. Tento med je u bohdanečského a pardubického okolí.

Čokoládová masáž

Výjimečnost čokolády byla známa již před více jak 2 000 lety. Působí na naše smysly, vzbuzuje v nás potěšení a euforii. Čistá čokoláda s vysokým obsahem kakaových složek bez dalších přidaných látek, obsahuje čisté přírodní antioxidanty, vitamíny, minerály, aminokyseliny a kakaové máslo. Její aplikace přispívá k omlazení pokožky, odplavení toxických látek a uvolnění ztuhlých svalů. Kakao podporuje tvorbu hormonu endorfinu, hormonu radosti, což přispívá ke zlepšení nálady, příznivě působí na nervový systém.

Havajská masáž

Základy havajské masáže LOMI LOMI (milující či laskavé ruce) spočívají v použití speciálních technik, které mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Masáž je prováděna hlavně dlaněmi, předloktím a lokty s využitím váhy a těžiště těla. Je zde velice důležitý pohyb nohou maséra. Původně vznikla tato terapie z havajského tance HULA. Masírují se záda, hýždě, dolní i horní končetiny, ramena, dekolt a šíje. Tato masáž je považována za perlu mezi ostatními masážemi. Je vhodná zejména při přepracovanosti a nesoustředěnosti, při vnitřní nerovnováze, podrážděnosti a nervozitě, při pocitech ztuhlosti svalů a kloubních spojení. Doporučujeme ji také při bolestech pohybového aparátu a k regeneraci organismu po sportovní zátěži.

Tokoriki - masáž horkými mušlemi

Tokoriki je luxusní a exotické ošetření těla horkými mušlemi, pocházející z ostrovů Fidži. Má výrazně regenerační účinek na pokožku a silně relaxační dopad na tělo a mysl, neboť v sobě spojuje léčebný účinek cíleného prohřívání a intuitivní energetickou masáž. Procedura začíná cukrovým peelingem. Následuje nanášení kokosového oleje a masáž celého těla (s výjimkou obličeje) horkými mušlemi, poté zábal celého těla. Rituál končí celotělovým ošetřením kokosovým máslem. Důležitým prvkem celé terapie jsou nepřetržitě hřející mořské lastury Lava Sheels dovezené z Tichého oceánu a plynulý pohyb napodobující hru vln na mořském pobřeží. Masáž je vhodná pro osoby, které se cítí unavené, mají potíže s bolestmi zad a šíje, se spánkem a koncentrací. Tato procedura je určena spíše ženám.

Tropická masáž a zábal rukou

Procedura probíhá vsedě na pohodlné židli. Začíná koupelí rukou v kokosovém mléce, pokračuje peelingem z cukrové třtiny, zábalem s kokosovým máslem a končí příjemnou uvolňující masáží rukou.

Refloxologie plosky nohou

Terapie začíná vsedě 15minutovou koupelí nohou s přídavkem arnikové soli, poté je klient pohodlně uložen na lehátko. Dolní končetiny jsou pohodlně podložené, měly by být uloženy tak, aby všechny jejich svaly byly uvolněné, jakékoli napětí svalů by mohlo negativně ovlivnit průběh masáže. Během procedury terapeut pracuje na všech reflexních bodech nacházejících se na obou chodidlech. Terapeut se nechává vést reakcemi klienta, tam kde citlivost ukazuje, že konkrétní část těla související s konkrétní masírovanou zónou nepracuje tak, jak by měla, té věnuje mnohem více pozornosti.

Shiatsu masáž

Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda. Teoretickou základnu mu poskytuje tradiční čínská medicína. Podobně jako akupunktura stimuluje energetické dráhy těla, tzv. meridiány, ovšem bez pomocí jehel. Jedná se o terapii zahrnující akupresuru, masážní hmaty, měkké techniky, mobilizace, trakce, reflexní terapii a relaxační techniky. Shiatsu se provádí přes oblečení, terapeut pracuje pomocí palců, prstů, loktů a kolen a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla. Shiatsu navozuje stav hluboké relaxace. Je výborným prostředkem pro zvládnutí stresu a s ním spojených zdravotních problémů. Technika Shiatsu je jemná, nevyvolávající bolest a přitom velice účinná. Provádí se na speciální matraci FUTON. Technika je vhodná nejen pro veškeré potíže pohybového aparátu, ale i pro celkovou relaxaci a rekondici.

Amma masáž

Amma masáž vychází ze spojení východní filozofie práce s tělem a moderními požadavky dnešní doby na rychlou regeneraci člověka. Cílem je, jako u mnoha relaxačních masáží posílit životní energie v těle, zejména odblokováním energie v meridiánech - energetických kanálech, které procházejí tělem každého člověka. Masáž probíhá na speciální židli (klekačce), kdy klient je oblečen a zaujímá pohodlnou polohu v sedě. Masér prostřednictvím stimulace řady bodů podle meridiánů na zádech, šíji, pažích, rukou a na hlavě postupně uvolňuje a zároveň nabíjí klienta novou energií. Doporučuje se zejména klientům se sedavým způsobem zaměstnání, klientům, kteří jsou vystavovány větší námaze zad, ale hlavně pro všechny, kteří potřebují rychlé a účinné uvolnění a relaxaci. Při Amma masáží odpadá případný ostych - provádí se přes oděv, vhodné je volit bavlněný.

Bambusová masáž

Bambusová masáž je skvostem asijského masérského umění. Bambus od pradávna symbolizuje věčné mládí, životní energii, dlouhověkost, sexualitu, pevnost a sílu. Bambusová masáž uvolňuje energetické blokády těla, stimuluje krevní oběh, má podobné účinky jako lymfatická masáž, odstraňuje bolesti páteře, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů. Je zvláště vhodná pro osoby s otoky nebo celulitidou. K masáži se využívají nahřívané bambusové tyče různé délky a průměru a originální kokosový olej. Každý bambus je speciálně určen pro danou část těla a tím se maximalizuje úroveň tlaku. Po masáži je nutné dodržovat pitný režim.

Léčebné lázně Bohdaneč

Léčebné lázně Bohdaneč

Léčebné lázně Bohdaneč leží v nádherném prostředí polabské nížiny, vzdálené pouhých 8 km od Pardubic. Místní lázeňské domy jsou obklopené spoustou zeleně, nabízejí kryté kolonády, vlídné prostředí a čistý vzduch přispívají k nezapomenutelnému zážitku každého návštěvníka lázní.
Dokonalé potěšení

Dokonalé potěšení

Dopřejte si pětidenní pobyt s prvotřídní péčí, který pro Vás připravili v Lázních Bohdaneč. Zapomeňte na chvíli na všední starosti a přijeďte si odpočinout do bohdanečských lázní.