Dárkové poukazy

Procedury

Zábaly

Zábal se zeleným čajem

Číňané říkají, že zelený čaj udržuje člověka mladým. Obsah kalcia, železa, fluoridů, drasléku, magnézia, sodíku, fosforu, zinku, vitamínů a dalších látek je pro tělo velikým životním elixírem. Díky své pročišťující a hydratační, ale také antioxidační funkci je nepostradatelným v péči o tělo. Pokožka s vyrovnanou látkovou výměnou září a je pružná. Aroma zeleného čaje umocňuje příjemný pocit.

Aplikace zábalu probíhá ve speciální zábalové vaně, která zajišťuje maximální efektivitu procedury za pomoci zábalového krému se zeleným čajem (Janssenn beauty).

Skořicový zábal proti celulitidě

Skořicový zábal je velmi účinná a po skořici vonící procedura, která pomáhá při tvarování postavy a proti celulitidě.

Speciální krém nanášíme na postižená místa dolních končetin, která překryjeme termofólií, abychom zabránili úniku účinných éterických olejů do volného prostoru a docílili stálého a rovnoměrného tlaku na všechny ošetřované části těla.

V místě aplikace krém silně prohřívá postižená místa a stimuluje látkovou výměnu, čímž podporuje odbourávání tuku a odvádění přebytečné vody z tkání. Po zábalu provedeme masáž dolních končetin.

Skořicové zábaly působí nejen léčebně, ale také preventivně.

Anticelulitidní zábal

Jedná se o zpevňující, detoxikační, anticelulitidní ošetření těla za využití přípravků značky ISCHIA BEAUTY, obsahujících termální vodu bohatou na soli, vápník, draslík – prvky nezbytné pro správnou funkci buněk. Velké množství minerálních látek obsažených v této vodě stimuluje organismus, obnovuje elektrolytickou rovnováhu a urychluje buněčné cykly, což příznivě působí na nemocnou, poškozenou nebo stárnoucí pleť.

Na samém začátku ošetření klient absolvuje velmi jemný citrusový peeling těla. Poté po osprchování následuje nanesení speciálního bahenního zábalu proti celulitidě a klient cca 15–20 minut odpočívá v luxusní zábalové vaně, která násobí účinky bahna. Nakonec je tělo ošetřeno krémem proti celulitidě s termálním efektem. Ten obsahuje termální vodu bohatou na minerály, vhodně zkombinovanou s dalšími složkami potlačujícími celulitidu, jako např. zelený čaj, břečťan (silné astringentní účinky), chaluhy (odstraňuje odumřelé kožní buňky) a chřest (snižuje překrvení pokožky a uklidňuje). Tato unikátní kombinace složek vytváří účinný prostředek, který se snadno aplikuje lehkou masáží do pokožky.

Medovo-mléčný zábal

Tento zábal je určen klientům, kteří si chtějí zlepšit vzhled pokožky, uvolnit se, příjemně relaxovat. Procedura je aplikována prostřednictvím luxusní zábalové vany (vodního lůžka) za pomoci medovo-mléčného zábalového krému značky Biodroga. Během procedury získá pokožka maximum výživných látek. Dochází k aktivaci látkové výměny. Podrážděná a citlivá pokožka je zklidněna, na dotyk je jemná a vláčná.

Čokoládový zábal

Pravá belgická 70% čokoláda s vysokým obsahem kakaových složek bez dalších přidaných látek, obsahuje čisté přírodní antioxidanty, vitamíny, minerály, aminokyseliny a kakaové máslo. Její aplikace přispívá k omlazení pokožky, odplavení toxických látek a uvolnění ztuhlých svalů. Kakao podporuje tvorbu hormonu endorfinu (hormon štěstí), což přispívá ke zlepšení nálady, příznivě působí na nervový systém. Výjimečnost čokolády byla známa již před více jak 2000 lety.

Aplikace probíhá ve speciální zábalové vaně, která zajistí konstantní teplotu zábalu po celou dobu procedury. Teplo navíc pomáhá zlepšit prohřátí tkáně a tím i zefektivňuje odvod škodlivin a odumřelých buněk z podkoží.

Aromatický zábal s mořskou řasou

Mořské řasy obsahují stonásobně koncentrované účinné složky, např. minerální soli, vápník, draslík, hořčík, vitamíny a aminokyseliny. Aktivní látky, jejichž účinky jsou optimálně sladěny umožní zlepšení mikrocirkulace. Tím se zvýší aktivita procesů látkové výměny.

Aplikace probíhá ve speciální zábalové vaně, která zajistí konstatní teplotu zábalu po celou dobu procedury. Teplo navíc pomáhá zlepšit prohřátí tkáně a tím i zefektivňuje odvod škodlivin a odumřelých buněk z podkoží.

Medovo-mléčné snění

Medovo-mléčné snění je velice příjemná a oblíbená lázeňská procedura, která je obzvlášť vhodná pro suchou a nedostatečně hydratovanou pokožku. Ve velmi krátké době je obnovena optimální rovnováha pokožky, zvýší se její pružnost a zpevní se kontury těla. Markantní revitalizační účinek se projeví především na nejexponovanějších místech, kde je pokožka často suchá, drsná a citlivá - např. na kolenou, loktech, dekoltu a pažích. Při tomto unikátním ošetření používáme produkty značkové přírodní kosmetiky Biodroga. Procedura začíná příjemným peelingem celého těla, který pokožce dodá výživu a osvěží ji svými esenciálními oleji. Jemně mletá mořská sůl, bohatá na minerály a stopové prvky, odstraní zrohovatělé šupinky kůže a podnítí látkovou výměnu. Na vyhlazenou a čistou pokožku je nanesena medovo-mléčná emulze, která je aplikována prostřednictvím teplého zábalu v moderní zábalové vaně. Na závěr je jemně vmasírován tělový hydratační krém s termální vodou, která intenzivně ošetří a vyhladí pokožku.

Tropický zábal a masáž rukou

Luxusní procedura ze série rituálů Pacifika, pochází z ostrovů Fiji. Navrací pokožce rukou mladistvý vzhled. Je vhodná pro unavené, vysušené a povadlé ruce.

Procedura probíhá vsedě na pohodlné židli. Začíná koupelí rukou v kokosovém mléce, pokračuje peelingem z cukrové třtiny, zábalem s kokosovým máslem a končí příjemnou uvolňující masáží rukou.

BIO voskový zábal čokoláda, třezalka a pomeranč, levandule, eukalyptus

Účinky jednorázových BIO voskových zábalů vychází z kvalitního včelího vosku s propolisem v BIO kvalitě a z účinků tepelné terapie. Hlavním pozitivem tepelné terapie s využitím jednorázových BIO voskových zábalů je nenásilné předávání tepla do lidského těla. To je totiž pozvolné, a proto nedochází k nežádoucímu ochlazování těla potem, ke kterému dochází v případě podněcující terapie teplem. Dalším přínosem BIO voskových zábalů je regenerace organismu, kterou zajišťují přírodní vosky, pryskyřice, vitamíny, stopové prvky, oleje a enzymy obsažené v propolisu. Na tělo pacienta je aplikován jednorázový BIO voskový zábal, na něj několik vrstev ručníku a předehřátý rašelinový tepelný nosič na teplotu 58 °C.

ČOKOLÁDA - Je „lékem“ proti stresu. Propojením čisté čokolády, propolisu a včelího vosku tak dopřejete relax nejen tělu, ale i mysli. Zábal nabídne smyslnou vůni kakaa, podpoří tvorbu hormonů štěstí, kterým vděčíme za lepší vnitřní pocit. Špičkový BIO voskový zábal „Čokoláda“ vás s láskou provede nejsladším snem!

TŘEZALKA A POMERANČ - Spojuje v sobě účinné látky třezalky, pomeranče, včelího vosku a propolisu. Tato kombinace působí antibioticky, má protizánětlivé účinky a je využívána u klientů s ekzémy. Třezalka zmírní úzkost, neklid, psychické napětí a depresi. Pomeranč pak celý organismus povzbudí a ošetří pokožku.

LEVANDULE - V sobě propojí křehkost levandule s výtečnými účinky včelího vosku a propolisu. Zábal je vhodný na zklidnění celého organismu, tiší bolesti hlavy vyvolané stresem a migrény. Snižuje přílišnou nervovou aktivitu.

EUKALYPTUS - V sobě snoubí účinky včelího vosku, propolisu a eukalyptu, který je znám pro svou „zahřívací“ schopnost. Zábal je vhodný ke snížení svalového napětí a křečím. Přináší úlevu při revmatické bolesti a bolestech hlavy, má antiseptické účinky. Nepoužívejte v období těhotenství a kojení.

Doporučení: po absolvování této procedury byste neměli nastupovat na žádnou vodoléčebnou proceduru ani do bazénu.

 

Wellness a cvičení

Whirlpool

Hydroterapie kromě toho, že uvolňuje svalový tonus, také vylaďuje metabolismus, odstraňuje napětí a stres a zvyšuje celkovou imunitu organismu. Prokázán je rovněž její pozitivní vliv na snižování tělesné hmotnosti, formování postavy a odstraňování celulitidy. Vyrovnává krevní tlak, zvyšuje prokrvení tkáně a způsobuje její celkové ozdravení, posiluje krevní oběh a kardiovaskulární systém a zamezuje vzniku civilizačních chorob. Prospívá pohybovému aparátu, posiluje a zpevňuje svaly, úpony šlach a klouby.

Volné plavání v bazénu

Bazén v areálu Léčebných lázní Bohdaneč nabízí vedle kondičního plavání také léčivou sílu minerální vody z hlubokého artézského vrtu pojmenovaného Panenka. Charakter vody je ryzí alkalická kyselka, která má blahodárné účinky na celé pohybové ústrojí a srdečně-cévní aparát. Teplota vody je v rozmezí 29-30 °C a velikost bazénu je 9 x 20 m. Na každé straně je vybaven vířivkami. Hloubka bazénu je 120 cm.

Aquaaerobic

Aquaaerobic je aerobní cvičení v bazénu. Vodní prostředí má příznivé účinky na páteř a pohybovou soustavu. Oproti ostatním formám aerobiku je to cvičení bez jakýchkoliv otřesů a tím nejúčinněji chrání nejen naše klouby, ale i kardiovaskulární systém. Odpor vody je v závislosti na rychlosti prováděného pohybu několikrát vyšší než odpor vzduchu a tím zvyšuje intenzitu cvičení a současně masíruje svaly.

Pilates

Je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Inspiroval se ve starých kulturách. Cílem je propojení a vědomá souhra těla a mysli. Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Procvičuje zádové, břišní a hýžďové svalstvo svaly jako základ správného držení těla. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně vypracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení. Cvičení je vhodné pro každého, nezáleží na věku ani zdatnosti, je zkrátka pro všechny, kdo chtějí zlepšit kondici a postavu. Vzhledem k tomu, že se jedná o posilování bez zátěže, pouze s vlastním tělem, vybavení je nenáročné. Potřebujete pouze pohodlný oděv, cvičí se na zemi na podložkách (jsou k dispozici na místě).

Finská a parní sauna

Ve finské sauně je doporučený způsob saunování: 2-3 x uvnitř sauny při teplotě 86-96 °C na cca 15 min. Po každém saunování následuje šokové zchlazení (osprchováním ve studené sprše nebo polití ledovým vědrem nebo zchlazení ledovou tříští) a krátký odpočinek mezi jednotlivými saunovacími cykly cca 10 min. Po ukončení saunování by měl následovat delší odpočinek ve vyhřáté místnosti.

V parní kabině je rozprašována vonná esence (eukalyptus, ledová, máta nebo mandarinka), která má blahodárné účinky na organismus a je umocněná sálavým teplem při 42-45 °C. (Aromaterapie je obor alternativní medicíny, která funguje jako podpůrná při léčbě viróz, onemocněních horních cest dýchacích, pomáhá při únavě, apatii, nedostatečné koncentraci nebo jako sedativum při depresích, nespavosti, nervovém napětí.).

 

Léčebné procedury

Slatina v zábalové vaně

Luxusní zábalové vany jsou teplou vodou naplněná vodní lůžka, která konstantně zahřívají aplikovanou slatinu a tím zvyšují její účinky, jedná se o šetrnější metodu pro kardiovaskulární systém, a tím pádem je i dostupnější pro klienty s onemocněním oběhového systému, metoda je hygieničtější oproti klasickým slatinným koupelím, slatina je aplikována jen na postižená místa. Nový moderní způsob podávání slatiny v zábalových vanách, které jsou pro pacienty příjemnější a zároveň účinnější. Podání slatiny v zábalové vaně umožní čerpat proceduru většímu počtu klientů, protože zde existuje minimum kontraindikovaných stavů. Navíc tím, že je slatina jemně namletá ve speciálních mlýncích, dochází k dokonalému kontaktu pacienta respektive jeho bolavého místa s léčebnou látkou. Bohdanečský slatinný zábal léčí celkovým prohřátím organismu. Teplota slatiny se pohybuje od 39-42 °C, podle předpisu lékaře. Procedura je vhodná především pro klienty s revmatoidním onemocněním, bolestmi zad a kloubů. 

Rašelinové obklady

V balneoterapii mají rašelinové zábaly své místo odjakživa. Jejich prospěšnost je prověřena generacemi. Základním atributem rašelinového média je tepelná setrvačnost a obsah huminové kyseliny zajišťující kyselé pH. Působení rašeliny spočívá v termofyzikálních a biochemických účincích. Jednorázový rašelinový zábal se skládá z balneologické rašeliny naplněné mezi propustnou a nepropustnou fólií. Propustná vrstva je směrem k tělu pacienta pro vlastní rašelinu nepropustná, takže zamezuje většímu znečištění pokožky, ale ve vodě rozpustné peloidní složky a huminové kyseliny mohou touto vrstvou neomezeně prostupovat. Teplota obkladu je 42 °C. Na fólii je přiložen tepelný nosič, který po dobu aplikace udržuje u rašeliny stálou teplotu.

Parafín

Parafínové zábaly lokálně prohřívají postižené místo, kde zmírňují bolest a uvolňují svalové napětí. U nás se aplikuje parafínový zábal na ruce ponořením do speciální nádoby s rozehřátým parafínem. Teplota parafínu je 56 °C. Jedná se o velmi příjemnou, pro klienty oblíbenou, proceduru. Snesení parafínu je jednoduché, snadno se sloupne.

Teploobklady

Působení tepla způsobuje lokální prohřátí a prokrvení postiženého kloubu nebo páteře. Procedura má relaxační účinek, dochází ke zmírnění bolesti. Léčebně se využívá segmentového reflexního účinku proti bolesti a napjatosti svalů. U teploobkladů se používá zatavená rašelina do gumového sáčku, který se zahřeje na 56 °C a posléze aplikuje na postižená místa.

Lokální aplikace kryoterapie

Lokální kryoterapie je doporučena těm, kteří trpí akutním nebo chronickým zánětem pohybového aparátu, hematomy, bolestmi kloubů, svalů a šlach a u poúrazových stavů. Procedura, při níž se přikládají studené obklady na klouby nebo na poúrazová místa.

Léčebná tělovýchova

Zahrnuje kondiční cvičení zaměřené na konkrétní postižení klientů (při vertebrogenních obtížích kořenového syndromu, Bechtěrevově nemoci nebo s kloubním onemocněním). Provádí ho fyzioterapeut, a tempo bývá zpravidla pomalé, zaměřené na správnost provádění cviků. Na základě kondiční schopnosti klienta se zařadí buď do velké skupiny, kde se cvičí na žíněnce, nebo do malé skupiny, kde se cvičí na rehabilitačním stole. Pro klienty s Bechtěrevovou nemocí se u nás pořádají ranní rozcvičky.

Léčebná tělovýchova individuální

Provádí fyzioterapeut, zaměřuje se vždy na konkrétní problém klienta. V rámci LTV se provádí různé techniky - míčkování, mobilizace, měkké techniky, cvičení aktivní či pasivní atd. Řídí se vždy zdravotním stavem klienta a indikací lékaře.

Tělovýchova metoda Brunkow

Speciální cvičební metoda, která je založená na správném postavení horních a dolních končetin. Úlohou dohledu erudovaného terapeuta je docílit ideálního vykonávání cvičebních poloh pacientem. Opakováním cviků postupně dochází ke zautomatizování pohybového vzorce a k správnému držení těla. Metoda pomáhá převážně u stavu po úraze a operaci páteře, při vadném držení těla, při skolióze, u funkčních poruch pohybového aparátu a je dobrou prevencí bolestivých stavů páteře. Cvičení metodiky Brunkow kombinujeme i s edukací prvků "Školy zad" s cílem prevence bolesti zad a zlepšení držení těla.

Léčebná výchova - polohování / posilování

Kromě cvičení, velice důležitý segment rehabilitace je i v posílení slabých svalů, protažení zkrácených svalů a nastavení lepší stabilizace celého těla. To se dá dělat v rámci malé skupiny pacientů, na které dohlíží, a které řídí fyzioterapeut při cvičení na rehabilitačním stole s pomocí rehabilitačních pomůcek.

Léčebná tělovýchova - cvičení na velkých míčích

Jde o cvičení za účelem nácviku správného držení těla, posílení a protažení svalů. Kondičně je určeno fyzicky zdatnějším klientům, cvičení na míčích provádí klient ve všech polohách (vsedě, ve stoje a vleže). Cvičení vede fyzioterapeut.

Léčebná tělovýchova - skupinové cvičení v bazénu

Jedná se o rehabilitační cvičení ve vodě, čímž dochází k odlehčení kloubů a cvičení se stává snadnější. Odpor vody je v závislosti na rychlosti prováděného pohybu několikrát vyšší než odpor vzduchu a tím se zvyšuje intenzita cvičení a současně masírují svaly. Vodní prostředí má příznivé účinky na páteř a pohybovou soustavu. Využíváme hlavně při degenerativních onemocněních pohybové soustavy, artróze velkých kloubů, problémů s ramenním pletencem a pooperačních či poúrazových stavech. Teplota vody je 29-30 °C, velikost bazénu je 9 x 20 metrů. Na každé straně je bazén vybaven vířivkami a je zde k dispozici zvedací zařízení.

Fit posilovna pod dohledem fyzioterapeuta

Cvičení na přístrojích pod dohledem fyzioterapeuta. Přístroje, které máme k dispozici v tzv. fit posilovně, jsme záměrně vybrali s jediným cílem - rehabilitovat a posilovat pohybový aparát. Na proceduru je nutné se předem objednat na recepcích nebo rozpisu procedur.

Record

Redcord je původem skandinávský rehabilitační systém, který umí skvěle léčit chronickou bolest zad, ramen, krku nebo kloubů, zpevňuje tělo a celkově zlepšuje kondici. Protahuje zkrácené svaly, posiluje ochablé svaly a pánevní dno, zvětšuje rozsah kloubní pohyblivosti a odstraňuje blokace páteře. Výborně pomáhá také při vadném držení těla, skolióze, hyperlordóze (nadměrném prohnutí bederní páteře), po operacích páteře a implantacích kloubních náhrad, nebo při poúrazových stavech. V Redcordu neležíte, nestojíte ani nesedíte, ale visíte na červených popruzích, odtud tedy pojmenování „red cord“, červený provaz nebo páska. V závěsu se tělo vznáší ve vzduchu, je úplně odlehčené a může tak nenápadně procvičovat nejrůznější klouby a svalové skupiny. Na počátku léčby pacient podstoupí velmi přesné funkční vyšetření. Na jeho základě fyzioterapeut stanoví „slabé články“ v pohybovém aparátu klienta, na které se pak v průběhu terapie oba soustředí. „Léčba je z tohoto pohledu velmi individuální, vyžaduje aktivní spolupráci klienta a terapeuta a každému pacientovi umožňuje aktivní přístup v úrovni jeho schopností. „Takové cvičení je velmi efektivní a umožňuje rehabilitovat i klientům, kteří by kvůli bolesti některé pohyby vůbec nebyli schopni vykonávat." Nad každým cvičením dohlíží speciálně vyškolený terapeut, který pomocí popruhů a umístění klienta v závěsu ovlivňuje úroveň zátěže, směr pohybu i zatížení jednotlivých kloubů. „Popruhy slouží jako pomocná ruka fyzioterapeuta, která pacienta dokáže nastavit do potřebné pozice, ze které provádíme aktivní terapii."

Uhličitá koupel

Koupel v minerální vodě o teplotě pouze 34 °C, vhodná i u srdečních a cévních onemocnění - vysoký tlak, ischemická choroba srdeční, ischemická choroba dolních končetin, navozuje pocit celkového příjemného prohřátí bez přehřátí organismu.

Přísadová koupel sirná

Koupel v minerální vodě o teplotě 37 °C s přísadou Solfatanu, vhodná pro chronická revmatologická a kožní onemocnění (např. lupénka), nevhodné je ponechání šperků - můžou zčernat!

Přísadová koupel bylinná

Koupel v minerální vodě o teplotě 37 °C se směsí bylinek (levandule), vhodná u onemocnění pohybového aparátu, bolestí kloubů a pro psychickou relaxaci a odstranění pocitu únavy,její účinek je regenerační, zbavuje stresu, vede k příjemné a pohodové atmosféře.

Perličková koupel

Koupel o teplotě 37 °C v přírodním léčebném zdroji – minerální vodě. Ze dna vany jemně probublává stlačený vzduch, vháněný kompresorem přes speciální rošt. Působení vody (hydroterapie) vždy patřilo k účinným fyzikálním metodám léčení a vůbec k celkovému životnímu stylu, již od dob antiky. V perličkové lázni působí masáž nejen místně, ale i aktivačně nervovou a krevní cestou. Stoupající perličky vztlakem působí stimulačně na pokožku, snižují svalové napětí a zvyšují látkovou přeměnu, zlepšují vnitřní dýchání. Lépe se odvádí ze svalů oxid uhličitý a kyselé zplodiny, tkáně jsou lépe vyživovány kyslíkem a energeticky významnými živinami.

Vířivá koupel

Jedná se o jemnou masáž vířící vodou o teplotě vody 37 °C , která je zvlášť vhodná k léčení poúrazových stavů. Působí v oblasti kyčelních, kolenních kloubů a bederní páteře za využití atmosférického tlaku. Po koupeli následuje zábal a pocit příjemného uvolnění a celkové relaxace.

Vířivá koupel na dolní končetiny

Jedná se o výbornou proceduru, kde jsou nohy po kolena vystaveny vířící vodě o teplotě 37 °C. Tato procedura je bez následného zábalu.

Vířivá koupel na horní končetiny

Jedná se o výbornou proceduru, kde jsou ruce až po lokty vystaveny vířící vodě o teplotě 37 °C. Tato procedura je bez následného zábalu.

Střídavá končetinová koupel

Jedná se o koupel dolních končetin, kdy jsou nohy ponořené po kotníky střídavě ve studené a teplé vodě.

Podvodní masáž

Jedná se o příjemnou masáž, kdy klient leží ve vaně naplněné minerální vodou o teplotě 37 °C. A terapeutem je prováděna masáž celého těla proudem vody.

Skotský střik

Procedura je aplikována ve sprše, kdy je klient střídavě masírován proudem studené a teplé vody, kterou provádí zkušený terapeut. Aplikace proudu vody jsou metodicky řízené a usměrňované. Tato procedura je aplikována bez zábalu.

Magnetoterapie

Fyzikální léčebná procedura, která využívá specifických účinků pulzního magnetického pole na fyziologické mechanizmy a procesy na úrovni systémů, orgánů, tkání, buněk a molekul. Přiložením speciální podušky nebo umístěním postižené končetiny do speciálního prstenu dochází k působení elektromagnetického vlnění.

Solux

Použití lokálního tepla z infračerveného zářiče pro lepší prokrvebí svalstva a kůže.

Ultrazvuk

Jedná se o mechanické vlnění, při jehož aplikaci neprochází tkání žádný elektrický proud, ale mechanickým způsobem se provede "mikromasáž" tkáně.

Tens

Transkutánní elektrická elektroneurostimulace využívá princip, že vedení bolestivých vzruchů a vnímání bolesti je možné zmírnit až potlačit drážděním nervů na různých úrovních nervového systému. Aplikují se jako TENS kontinuálně či TENS-burst v salvách ve vlnách. Dobrá pocitová snášenlivost proudů u klientů.

Diadynamik

Má převážně analgetické účinky. Dynamický proud je veden prostřednictvím elektrody přes navlhčenou roušku na postižené místo. Intenzita se volí podle subjektivní snášenlivosti klienta.

Interferenční proudy

Inteferenční proudy působí na bolest, lépe prokrvují oblast, kde se proud přímo aplikuje a tímto postupem zlepšují metabolické vlastnosti tkáně. Intenzita proudu vedeného elektrodami přes navlhčenou roušku na ošetřovanou oblast se volí dle subjektivních pocitů pacienta.

Galvanizace

Je elektroléčebná metoda spojující účinky galvanického (stejnosměrného) proudu s účinkem speciálních ochranných a léčebných roztoků.

Biolampa

Biolampa je fototerapeutický přístroj, který má pozitivní vliv na jizvy a metabolismus organismu.

Motodlaha

Motorová dlaha se využívá při pasivní pohybové léčbě - CPM (Continuous Passive Motion). Jedná se o kontinuální léčebnou rehabilitaci kloubů po operacích a po úrazech. Použitím motodlah dochází ke zlepšení mobility končetin, obzvláště u stavu čerstvě odoperované endoprotézy.

Träbertovy proudy

Nízkofrekvenční pulsní proudy se aplikují pomocí elektrod na postiženou oblast přes navlhčenou roušku.

Lymfoven - přístrojová lymfodrenáž s manuální otevřením lamfatických cest

LYMFA, neboli míza, je tekutina v mízních cévách. Obsahuje živiny, minerály a obranné látky, které naše tělo potřebuje, aby fungovalo tak, jak má. Síť mízních cév nazýváme lymfatický systém. Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému organismu. Odpovídá za odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Tok lymfy umožňuje hlavně činnost svalů, které ji svými pohyby posunují ve tkáni a v mízních cestách. Pokud se ale dlouhodobě nehýbeme, začne se tekutina hromadit ve tkáních a vznikají otoky. Společně s lymfou se pak v mezibuněčných prostorách hromadí odpadové látky a vzniká např. celulitida, neboli pomerančová kůže. Lymfatická masáž (nebo též lymfodrenáž) přístrojem Lymfoven pomáhá vytvářet a udržovat vyvážený stav proudění mezi krevním a lymfatickým systémem a přispívá ke zmírnění negativních patologických projevů. Přístroj pracuje s tlakovou vlnou, která probíhá postupně po celé délce nohy. Před samotnou procedurou Vám masér manuálně otevře lymfatické cesty.

Plynové injekce

Jedná se o proceduru sice mírně bolestivou, avšak velmi účinnou. Plynové injekce uleví od bolesti, zlepší prokrvení v oblasti aplikace, případně urychlí hojení ran. Plyn - lékařský oxid uhličitý se aplikuje do bolestivých míst do podkoží v okolí velkých kloubů a páteře za použití velmi tenké, jednorázové jehly se vpraví množství 10-100 ml plynu. Bezprostředně po aplikaci cítí pacient v místě vpichu jemné mrazení, ale po delší době se na stejném místě rozlévá vlivem zvýšeného prokrvení příjemné teplo.

Suchá uhličitá koupel

Suché uhličité koupele jsou zajímavé ve své komplexní působnosti v oblasti regenerace a celkové rekonvalescence pro všechny věkové kategorie. Jsou vhodné při pocitech únavy, stresu, přepracování, ke zlepšení funkce oběhového, cévního, hormonálního, nervového, pohybového i imunitního systému jako prevence řady nemocí. Ideální pro sportovce před a po výkonu. Při aplikaci suché uhličité koupele leží pacient celý kromě hlavy ve velkém plastikovém vaku naplněném oxidem uhličitým (CO2) po dobu přibližně 45 min. Již samotná procedura je pro pacienta příjemná, dostavuje se euforický pocit, tendence ke spánku, pocit příjemného tepla, zvlhčení kůže a případného jemného mravenčení. Mezitím dochází uvnitř jeho k rozšíření všech cév, což má za následek celé spektrum fyzicky i psychicky pozitivních reakcí.

Koré - solná jeskyně

Pobyt v solné jeskyni je originální, účinnou a čistě přírodní metodou zvanou haloterapie. Tato metoda má svůj původ již ve starém Řecku. „Halos“ znamená v řečtině „sůl“. Metodu inhalace soli rozptýlené ve vzduchu využívali úspěšně již starořečtí lékaři. V KORÉ solné jeskyni panuje unikátní a nenapodobitelné klima vytvořené působením velkého množství soli (s tloušťkou stěn až 1 m), z kterého je jeskyně postavena. Vzduch v jeskyni je nasycený ionty jódu, vápníku, hořčíku, sodíku, brómu, selenu a dalšími stopovými prvky, které tvoří důležitou složku pro správnou činnost lidského organismu. Na proceduru přichází klient oblečen v pohodlném oblečení. Po krátké chůzi po hrubé soli usedá klient do relaxačního lehátka, kde odpočívá za působení "mořského klimatu" a příjemného zvuku hudby a hry světel.

Nordic Walking - terénní chůze

Nordic walking, severská chůze, jako druh pohybové aktivity je vhodný opravdu pro všechny. Stojí někde na rozhraní mezi aktivitou volnočasovou, sportovní a rehabilitační – všechny tyto aspekty v sobě vhodně sdružuje. Severskou chůzi lze provozovat kdekoliv: v parku, na horách i v ulicích. A co je důležité – v podstatě v každém věku, od dětství až do důchodu. Jedinou podmínkou jsou kvalitní hole a dobré obutí. Odměnou za pravidelnost získáte dobrou fyzickou kondici a psychickou svěžest. V posledních letech lidí, kteří provozují chůzi s holemi, přibývá. Ne všichni však provozují tuto aktivitu správně. Proto přinášíme pár informací k severské chůzi.

Z Helsinek k nám

Tato aktivita vznikla v roce 1988 v Helsinkách a vyvinula se z běžeckého lyžování. V roce 2000 byla založena International Nordic Walking Association, jejímž cílem je rozšiřovat nordic walking do světa.

Hole jsou základ

Vybavení na nordic walking je jako na obdobný jogging, to znamená sportovní, nejlépe funkční oblečení a kvalitní pohodlná obuv. Nejdůležitější součástí je správná speciální hůl, určená na nordic walking. Tato hůl je pevná, lehká a pružná. Její hlavní funkcí je tlumení nárazů a odrazů, tím dochází k odlehčení kloubů.

Pro všechny svaly

Při samotné nordic walking chůzi dochází k zapojení svalů celého těla, výrazně pracuje i svalstvo břišní a zádové, pohyb rukou je důležitou součástí. Těžiště těla je oproti běžné chůzi níže, protože se díky holím prodlužuje krok. Tempo se samozřejmě volí individuálně, jak kdo zvládá, doporučuje se však spíše svižnější. Důležité je při chůzi sladit polohu rukou – tím zároveň holí – s polohou nohou, teprve potom se člověk při této chůzi začíná cítit přirozeně.

V každém věku

Tato aktivita je vhodná pro všechny věkové kategorie, velkou výhodou je odlehčení nosných kloubů. Velmi vhodná je tato aktivita při snižování váhy, protože vnímané úsilí je často menší než opravdový fyziologický výdej. Velmi pozitivní vliv má nordic walking na psychiku. U správně prováděné chůze se prokazatelně snižuje svalové napětí v oblasti krku a ramen, přičemž jde o přirozený, koordinačně spíše nenáročný pohyb.

 

Koupele a masáže

Aromatická koupel s bylinnou solí

Kneippova bylinná koupel je lázeň s přídavkem vysoce kvalitních koupelových solí, obsahujících extrakty z léčivých bylin. Působí jak přes dýchací ústrojí, tak jsou vstřebávány pokožkou a mají výborné léčebné a relaxační účinky. Tradiční čistě přírodní receptura patří mezi velmi oblíbené. Vybrané rostliny podporují regeneraci těla i mysli. Velký důraz je kladen na teplotu koupele, která by měla dosahovat minimálně 37,5 °C.

Perličková nebo vířivá koupel s přísadou bylinného oleje

Koupel o teplotě 37,5 °C v přírodním léčebném zdroji – minerální vodě ve formě perličkové nebo vířivé lázně s přísadou 85% bylinného extraktu z léčivých rostlin a přídavkem soli z Mrtvého moře.

Perličková nebo vířivá koupel s přísadou máty nebo kosodřeviny

Koupel o teplotě 37,5°C v přírodním léčebném zdroji – minerální vodě ve formě perličkové nebo vířivé lázně s přísadou 85% bylinného extraktu a silice z léčivých rostlin s přídavkem soli z Mrtvého moře.

Herbaden Spa Máta – je vyrobena z extraktu těchto léčivých rostlin: vrbová kůra, levandule, heřmánek, šištice chmelová, kopřiva a máta s přídavkem silice máty, která koupeli dává charakteristickou vůni máty, vhodnou pro celkovou relaxaci při únavě, po fyzické zátěži a sportu.

Herbaden Spa Kosodřevina - je vyrobena z extraktu těchto léčivých rostlin : vrbová kůra, levandule, heřmánek, šištice chmelová, kopřiva a máta s přídavkem silice kosodřeviny, která koupeli dává charakteristickou vůni jehličí, vhodnou pro celkovou relaxaci při únavě, po fyzické zátěži a sportu.

Bylinný extrakt se vyrábí ve farmaceutické kvalitě za studena po dobu 6 týdnů.

Klasická masáž celková

Klasická masáž odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu. Tato procedura se uplatňuje zejména při onemocnění pohybového aparátu (např. k utišení bolesti), je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury nebo připravit klienta na léčebný tělocvik. Pro dosažení lepšího efektu se doporučuje před masáží prohřátí těla, např. koupelí. Proto se zpravidla masáž plánuje v návaznosti na koupel. K masáži se používají nedráždivé emulze, masážní mýdla, parafinový olej či speciální gely. Masáž celého těla je pak po stránce rehabilitační, tak i relaxační mnohem příjemnější a užitečnější než částečná masáž.

Klasická masáž částečná wellness

Klasická masáž částečná wellness je ideálním doplňkem saunování.

Sedativní masáž obličeje

Speciální masáž je klidovou procedurou podávanou na lůžku. Při tlumeném osvětlení a relaxační hudbě působí masér na reflexní body na hlavě, v obličeji a ve vlasech klienta, čímž navodí sedativní a uklidňující efekt. Masáž působí i proti bolesti hlavy. Správně provedená masáž dokáže nahradit i masáž celého těla.

Křišťálová masáž obličeje s maskou

Speciální procedura s čistými křišťály - královská péče o pokožku obličeje, krku a dekoltu. Speciální procedura s čistými křišťály a produkty Royal Aquamarine Formula pro pokožku obličeje, krku a dekoltu. Provádí se dvěma masážními tyčinkami z křišťálů, masážní tyčinky se přikládají na akumpresurní body, masážní tyčinky se používají s drenážním efektem, aby se docílilo detoxikace.

Masáž horkými lávovými kameny

Masáže horkými lávovými kameny byly již odpradávna praktikované na Havajských ostrovech. Základy této terapie spočívají v použití speciálních havajských technik v kombinaci s nahřátými lávovými kameny. Vibrací a teplem ovlivňují lávové kameny, někdy též nazývané horké kameny, energetické dráhy v těle, proto mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.

Thajská masáž

Thajská masáž je metodikou práce s tělem spojující prvky akupresury a jógy. Pro velké množství protahovacích manévrů se často používá název „aplikovaná hatha jóga“. Termín, popisující umění thajské masáže nejlépe, je „jógová masáž". Při masáži používá masér/ka svá chodidla, paty, kolena, lokty a dlaně, jejichž pomocí vyvíjí tlak na určitá místa na těle. Provádí se na speciální matraci FUTON. Thajská masáž je určena pro každého, kdo se potřebuje uvolnit, relaxovat a vypnout z každodenního stresu. Tato masáž je vhodná zejména pro osoby se sedavým zaměstnáním a pro osoby, které jsou vystavovány větší námaze zad. Doporučuje se také jako rehabilitace po dlouhodobé námaze, po atletických sportech nebo po intenzívnějším tanci.

Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy je jemné, léčivé ošetření hlavy, krku a horní části paží. Vychází ze starého ajurvédského učení o harmonii těla, duše a vesmíru. Praktikuje se na partiích, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které způsobuje řadu dalších bolestí. Masáž probíhá vsedě na židli, kdy je pacient oblečen, pouze si sundá řetízky a náušnice. Nepoužívají se žádné oleje a krémy, pouze speciální hmaty. Masáž hlavy vyžaduje práci v pevném a jemném rytmu, aby pomohla zrušit blokády a zbavit člověka nepohodlného stupňujícího se napětí. Jedná se o jednu z nejpříjemnějších masáží, při které se nejvíce relaxuje. Při pravidelném opakování dokáže tato masáž zastavit nebo omezit výskyt migrén.

Aromamasáž

Léčebné metody, které využívají působení vůní, se obecně označují jako aromaterapie. V kombinaci s masáží, kdy je pokožka masírována kvalitními éterickými oleji má znásobené účinky. Můžete si vybrat vůni, která Vám je příjemná nebo na základě porady s masérem vhodná při určitých zdravotních nebo duševních obtížích.

Medová masáž

Med je nejstarší přírodní produkt používaný ke slazení a léčení lidí. Med obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Med se nanese na pokožku a specifickými hmaty (pumpováním, rolováním atd.) se tělo masíruje. Tímto způsobem jsou vysávány toxické látky, které se ukládají hluboko v tělesných tkáních kolem páteře po celou dobu našeho života a přesouvají se na povrch pokožky. Struktura a barva medu na zádech se tak mění podle druhu a množství vyloučených toxinů. Při terapii se používá přírodní tekutý med, bez chemických přísad. Tento med je u bohdanečského a pardubického okolí.

Čokoládová masáž

Výjimečnost čokolády byla známa již před více jak 2 000 lety. Působí na naše smysly, vzbuzuje v nás potěšení a euforii. Čistá čokoláda s vysokým obsahem kakaových složek bez dalších přidaných látek, obsahuje čisté přírodní antioxidanty, vitamíny, minerály, aminokyseliny a kakaové máslo. Její aplikace přispívá k omlazení pokožky, odplavení toxických látek a uvolnění ztuhlých svalů. Kakao podporuje tvorbu hormonu endorfinu, hormonu radosti, což přispívá ke zlepšení nálady, příznivě působí na nervový systém.

Havajská masáž

Základy havajské masáže LOMI LOMI (milující či laskavé ruce) spočívají v použití speciálních technik, které mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Masáž je prováděna hlavně dlaněmi, předloktím a lokty s využitím váhy a těžiště těla. Je zde velice důležitý pohyb nohou maséra. Původně vznikla tato terapie z havajského tance HULA. Masírují se záda, hýždě, dolní i horní končetiny, ramena, dekolt a šíje. Tato masáž je považována za perlu mezi ostatními masážemi. Je vhodná zejména při přepracovanosti a nesoustředěnosti, při vnitřní nerovnováze, podrážděnosti a nervozitě, při pocitech ztuhlosti svalů a kloubních spojení. Doporučujeme ji také při bolestech pohybového aparátu a k regeneraci organismu po sportovní zátěži.

Tokoriki - masáž horkými mušlemi

Tokoriki je luxusní a exotické ošetření těla horkými mušlemi, pocházející z ostrovů Fidži. Má výrazně regenerační účinek na pokožku a silně relaxační dopad na tělo a mysl, neboť v sobě spojuje léčebný účinek cíleného prohřívání a intuitivní energetickou masáž. Procedura začíná cukrovým peelingem. Následuje nanášení kokosového oleje a masáž celého těla (s výjimkou obličeje) horkými mušlemi, poté zábal celého těla. Rituál končí celotělovým ošetřením kokosovým máslem. Důležitým prvkem celé terapie jsou nepřetržitě hřející mořské lastury Lava Sheels dovezené z Tichého oceánu a plynulý pohyb napodobující hru vln na mořském pobřeží. Masáž je vhodná pro osoby, které se cítí unavené, mají potíže s bolestmi zad a šíje, se spánkem a koncentrací. Tato procedura je určena spíše ženám.

Tropická masáž a zábal rukou

Procedura probíhá vsedě na pohodlné židli. Začíná koupelí rukou v kokosovém mléce, pokračuje peelingem z cukrové třtiny, zábalem s kokosovým máslem a končí příjemnou uvolňující masáží rukou.

Refloxologie plosky nohou

Terapie začíná vsedě 15minutovou koupelí nohou s přídavkem arnikové soli, poté je klient pohodlně uložen na lehátko. Dolní končetiny jsou pohodlně podložené, měly by být uloženy tak, aby všechny jejich svaly byly uvolněné, jakékoli napětí svalů by mohlo negativně ovlivnit průběh masáže. Během procedury terapeut pracuje na všech reflexních bodech nacházejících se na obou chodidlech. Terapeut se nechává vést reakcemi klienta, tam kde citlivost ukazuje, že konkrétní část těla související s konkrétní masírovanou zónou nepracuje tak, jak by měla, té věnuje mnohem více pozornosti.

Shiatsu masáž

Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda. Teoretickou základnu mu poskytuje tradiční čínská medicína. Podobně jako akupunktura stimuluje energetické dráhy těla, tzv. meridiány, ovšem bez pomocí jehel. Jedná se o terapii zahrnující akupresuru, masážní hmaty, měkké techniky, mobilizace, trakce, reflexní terapii a relaxační techniky. Shiatsu se provádí přes oblečení, terapeut pracuje pomocí palců, prstů, loktů a kolen a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla. Shiatsu navozuje stav hluboké relaxace. Je výborným prostředkem pro zvládnutí stresu a s ním spojených zdravotních problémů. Technika Shiatsu je jemná, nevyvolávající bolest a přitom velice účinná. Provádí se na speciální matraci FUTON. Technika je vhodná nejen pro veškeré potíže pohybového aparátu, ale i pro celkovou relaxaci a rekondici.

Amma masáž

Amma masáž vychází ze spojení východní filozofie práce s tělem a moderními požadavky dnešní doby na rychlou regeneraci člověka. Cílem je, jako u mnoha relaxačních masáží posílit životní energie v těle, zejména odblokováním energie v meridiánech - energetických kanálech, které procházejí tělem každého člověka. Masáž probíhá na speciální židli (klekačce), kdy klient je oblečen a zaujímá pohodlnou polohu v sedě. Masér prostřednictvím stimulace řady bodů podle meridiánů na zádech, šíji, pažích, rukou a na hlavě postupně uvolňuje a zároveň nabíjí klienta novou energií. Doporučuje se zejména klientům se sedavým způsobem zaměstnání, klientům, kteří jsou vystavovány větší námaze zad, ale hlavně pro všechny, kteří potřebují rychlé a účinné uvolnění a relaxaci. Při Amma masáží odpadá případný ostych - provádí se přes oděv, vhodné je volit bavlněný.

Bambusová masáž

Bambusová masáž je skvostem asijského masérského umění. Bambus od pradávna symbolizuje věčné mládí, životní energii, dlouhověkost, sexualitu, pevnost a sílu. Bambusová masáž uvolňuje energetické blokády těla, stimuluje krevní oběh, má podobné účinky jako lymfatická masáž, odstraňuje bolesti páteře, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů. Je zvláště vhodná pro osoby s otoky nebo celulitidou. K masáži se využívají nahřívané bambusové tyče různé délky a průměru a originální kokosový olej. Každý bambus je speciálně určen pro danou část těla a tím se maximalizuje úroveň tlaku. Po masáži je nutné dodržovat pitný režim.

Léčebné lázně Bohdaneč

Léčebné lázně Bohdaneč

Léčebné lázně Bohdaneč leží v nádherném prostředí polabské nížiny, vzdálené pouhých 8 km od Pardubic. Místní lázeňské domy jsou obklopené spoustou zeleně, nabízejí kryté kolonády, vlídné prostředí a čistý vzduch přispívají k nezapomenutelnému zážitku každého návštěvníka lázní.
Dokonalé potěšení

Dokonalé potěšení

Dopřejte si pětidenní pobyt s prvotřídní péčí, který pro Vás připravili v Lázních Bohdaneč. Zapomeňte na chvíli na všední starosti a přijeďte si odpočinout do bohdanečských lázní.